Rok szkoły w ruchu

Rok szkoły w ruchu

piątek, 7 lutego 2014

Obszar 7 zajęcia niezorganizowane - zumba





Zumba dla dzieci , które lubią bawić się i tańczyć. Zumba to połączenie tańca i fitnessu.  Podczas zajęć dzieci uczą się choreografii w różnych rytmach tanecznych. Zumba wpływa na rozwój fizyczny i psychiczny dzieci - poprawia kondycję fizyczną i koordynację ruchową, to także dobre ćwiczenie pamięci oraz nauka pracy w grupie. Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki. Następnie dzieci uczą się elementów wybranej choreografii, wykonują ją w grupie oraz w podziale na zespoły, ostatnie minuty zajęć poświęca się na zabawę.


Konspekt  zajęć gimnastyki korekcyjnej z elementami zumby I
kaja skórska
Cele ogólne:

*łączenie muzyki z ruchem
*kształtowanie płynności i estetyki ruchów
*rozwijanie umiejętności komunikowania się w sposób niewerbalny
*rozwijanie aktywności i wyobraźni twórczej
Cele szczegółowe:

Wiadomości:

     *zapamiętać poszczególne czynności: klaskanie, obrót, kołysanie, podnoszenie rąk
*odtworzyć ruchem nastrój słuchanej muzyki

Umiejętności:

    *reagowanie na rytm muzyki

Forma: praca z całą grupą

Metoda: naśladowcza

Środki dydaktyczne: odtwarzacz CD, płyta zumba
Czas trwania : 30 min

Przebieg zajęć


1. Zabawa ożywiająca – taniec „Kaczuszki” (2 min)
2. Rozgrzewka- z elementami gimnastyki korekcyjnej ( Ustawienie na obwodzie koła)  (7 min)
a. Marsz dookoła sali z woreczkiem na głowie. Na sygnał zatrzymanie – zwrot o 180°
b. Marsz dookoła sali z woreczkiem na głowie. Na sygnał zatrzymanie , siad skrzyżny – staramy się aby woreczek nie spadł, klaśnięcie – powrót do marszu
c. Twarzą do środka koła : Krążenie ramion z woreczkiem w ręce
d. Owijanie woreczka wokół brzucha , na sygnał zmiana – wokół kolan
e.Plecy wyprostowane -przekładanie woreczka pod unoszonymi kolanami
f. Stoimy w rozkroku - „ósemka” woreczkiem między kolanami


3. ZUMBA – doskonalenie poznanych choreografii

Lp
UTWÓR
WYKORZYSTYWANE KROKI ( dostosowane do muzyki )
Czas
1
MERENGUE
„CHICA”
A. Marsz w miejscu
B. 2 steps – 2 kroki na prawo , 2 kroki na lewo
C. Marsz ze zmianą kierunku
D. 6 count, side- to- side. Marsz z boku na bok , rozliczenie do 6
(PN w prawo, LN w lewo)
E. Beto shuffle
5 min
2.
Salsa
A. Salsa R&L (prawa i lewa str)
B.Salsa F&B ( przód i tył )
C. 2 steps ( w prawo 1-2-3 dotknąć parkietu, w lewo 1-2-3 dotknąć parkietu)
D. Rock back
5 min
3.
Reggeton
„ZUMBA HE”
A. Stomp (tupnięcie)
B.Knee lift (podciągnięcie kolana)
C. Vibrate hip
D. 2 steps
5 min


4. Uspokojenie organizmu

A. Stretching (3 min)
B. Zabawa taneczna – Nie chce Cię znać (3 min )
C. Pożegnanie grupy

Konspekt  zajęć gimnastyki korekcyjnej II
kaja skórska
            Gry i zabawy ruchowe. Wykorzystanie niekonwencjonalnych  przyborów.


CELE LEKCJI:

Umiejętności: uczeń poznaje zasady budowy torów przeszkód.

Wiadomości: wpływ aktywności ruchowej na organizm.
                        Poznanie ćwiczeń z nietypowymi przyborami.

Sprawność fizyczna : kształtowanie skoczności, siły i zręczności.

Metody: zabawowo-klasyczna i zabawowo-naśladowcza.

Przybory i przyrządy: gazety, 4 skakanki, 4 szarfy, 4 piłki lekarskie, 4 butelki plastykowe, 4 krążki, instrument perkusyjny, kłaczki waty, magnetofon, plansza z ćwiczeniami, obręcze gimnastyczne.
Czas: 30 MIN
Tok lekcji
Nazwa i opis ćwiczenia
Czas
Uwagi
organizacyjno-
metodyczne
        Część 1



Czynności organizacyjno-
porządkowe
Wejście na salę gimnastyczną w rytmie marszu, zatoczenie koła; siad skrzyżny w prawidłowej postawie ciała.

Bieg, podskoki, marsz w rytmie wystukiwa-
nym na instrumencie perkusyjnym – przerwa
między uderzeniami – zatrzymanie w dowol-
nej postawie ciała.

Marsz w takt instrumentu perkusyjnego
- pobranie gazet i zajęcie miejsca w szeregu.

  5’
Muzyka z
magnetofonu.


Reagowanie na
sygnały aku-
styczne.
        Część 2




Zabawy z
 nietypowym przyborem.
Zabawy z gazetami
                  
                       „Kto pierwszy”
Przebiegnięcie z gazetą rozpostartą na  tuło-
wiu na drugą stronę sali (ramiona w bok).

               „Sprawny jak kangur”
Gazeta złożona na pół między kolanami –
skoki w przód.

                    „Nie upuść gazety”
Gazety trzymane dłońmi w parach. Ćwiczą-
cy, kołysząc biodrami poruszają się po sali
w takt muzyki.









  20'














Muzyka żywa –
np. „lambada”,
„macarena” itp.
               1                                  
                                   2
   3
            4









 Zabawy „Gazetowe kulki”:





















            
             „Przeprawa prze rzekę”
 Ćwiczący ma dwie gazety. Na jednej staje obunóż, drugą przekłada do przodu –
„pokonuje rzekę”.

                    „Taniec hiszpański”
Dowolne ruchy taneczne.

Piłeczki”. Gazety ugniecione w kulki.
Rzuty i chwyty kulki w miejscu, w marszu,
w biegu: na sygnał – zatrzymanie się w za-
stanej pozie.

Przekładanka”. Siad klęczny, kulka w dowolnej ręce – układanie i zabieranie kulek
z boku na bok.

Wyścig mrówek”. Toczenie stopami gaze-
towej kulki w pozycji „krabów”.

Skoczek”. Podskokami obunóż toczenie
przed sobą kuli z gazety.

Gazetowa bitwa”. Rzucanie i przerzucanie kul na boisko przeciwnika przez 1 min.
(liczenie kul).

Czy potrafisz?”. Kulka między stopami.
Podskok, wyrzucenie kulki w górę i chwycenie oburącz.


'






Inwencja
twórcza ucznia.
























             1                            
                                   2
   3
              4
      Część 3



Ćwiczenia
uspokajające



Czynności
porządkowe
Przypomnienie piosenki, której ćwiczący nauczyli się ostatnio na lekcji muzyki.



Pożegnanie grupy
  5'
Ustawienie w
rozsypce.



Muzyka z
magnetofonu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz